Categoriebanner nieuw Boeken

Rotterdam in de 20ste eeuw

Filters

Bekijk ons aanbod Rotterdam in de 20ste eeuw

8 resultaten
  1. Rotterdam Crooswijk In De 20e Eeuw
    1. Tinus En Bep Den Does

    Rotterdam Crooswijk In De 20e Eeuw

    Het boek Rotterdam Crooswijk geeft door middel van 225 oude foto's en ondersteunende tekst een weergave van Crooswijk voor de Tweede Wereldoorlog en het gedeelte tot aan 1995. Bekende punten worden aangedaan zoals de Veemarkt, de Jaminfabriek, de Heinekenfabriek en talloze andere fabrieken en kleine bedrijfjes, die de vorige eeuw in Crooswijk de vinden waren. Straat voor straat en weg voor weg wordt alles in beeld gebracht, waarbij zeker de middenstand goed aan bod komt. Daarnaast zijn er natuurlijk de gemeentelijke Begraafplaats en de katholieke begraafplaats en worden de activiteiten op het Schuttersveld beschreven en in beeld gebracht. Vele mensen die in Crooswijk zijn geboren of er hebben gewoond, zullen door dit boek zich dingen herinneren van vroeger, zoals het losbreken van het vee op de veemarkt of als de dieren bij het slachthuis werden afgeleverd. Voor de oud Crooswijker een dierbare herinnering en voor de huidige bewoners van de wijk een weergave hoe het er in de vorige eeuw allemaal uitzag.

    € 14,95
  2. Rotterdam Feijenoord Noordereiland In De 20e Eeuw
    1. Tinus En Bep Den Does

    Rotterdam Feijenoord Noordereiland In De 20e Eeuw

    Door middel van ongeveer 225 oude foto's maken we een visuele wandeling door de oude wijken Feijenoord en Noordereiland. Herinneringen aan de Oranjeboomstraat, de Van der Takstraat en de Koningsbrug komen tot leven. De RTM stoomtram aan de Rosestraat met het Gemeentelijk Handelsterrein, het Stieltjesplein, de Maaskade, Burgemeester Hoffmanplein en de Maasbruggen. De bedrijven op Feijenoord, die later werden vervangen door huizen. De haven die werden gedempt voor woningbouw. De reeds verdwenen grote kerken zijn te zien en de vele winkels in de Rosestraat, Oranjeboomstraat en Van der Takstraat. Fotos'van voor de oorlog, maar het meeste toch van de jaren 50 tot en met 90 in de vorige eeuw. Een boek vol herinneringen voor hen die er zijn geboren en getogen en voor de hedendaagse bewoners een blik hoe het er vroeger uitzag.

    € 14,95
  3. Rotterdam Tuindorp Vreewijk
    1. Tinus En Bep Den Does

    Rotterdam Tuindorp Vreewijk

    € 14,95
  4. Rotterdam Oude En Nieuwe Westen Scheepvaartkwartier
    1. Tinus En Bep Den Does

    Rotterdam Oude En Nieuwe Westen Scheepvaartkwartier

    Na een zevental fotoboeken te hebben samengesteld van wijken op de rechtermaasoever, komen we nu toe aan het Oude Westen, Middelland, het Nieuwe Westen, Dijkzigt en het Scheepvaartkwartier. Deze wijken liggen vanaf het centrum naar het westen tussen de Westersingel en de Delftshavense Schie. Verder vanaf het centrum zoals het Weena en de Beukelsdijk naar de Nieuwe Maas. Verder komt in dit boek ook de wijk met het Oogziekenhuis en De Baan voor, vanaf de Witte de Withstraat tot aan de Westzeedijk/Vasteland. Als duidelijke scheidslijnen zijn de s-Gravendijkwal en de Henegouwerlaan, de Claes de Vrieselaan en de Heemraadsingel enerzijds en de Westzeedijk anderzijds aangehouden. Vele straten passeren de revue, maar het is ondoenlijk om fotos van alle straten in dit boek af te drukken, dus moet men het doen met een globale wandeling door deze wijken, met afbeeldingen van straten en wegen, alsmede bekende buurtwinkels, die in deze straten aanwezig waren. Het overgrote deel van de opnamen stamt van na de Tweede Wereldoorlog met enkele fotos van voor de oorlog als dat nodig was om een situatie, die bij voorbeeld veranderd is, te laten zien. Een boek vol herinneringen voor hen, die er geboren en getogen zijn.

    € 14,95
  5. 2 Rotterdam Hillesluis in vroeger tijden
    1. t. de Does

    2 Rotterdam Hillesluis in vroeger tijden
    Tweedehands

    € 10,00
  6. Rotterdam, de Vaan-Valkeniersbuurt in vroeger tijden
    1. T. de Does

    Rotterdam, de Vaan-Valkeniersbuurt in vroeger tijden
    Tweedehands

    € 12,50
  7. Rotterdam, Carnissebuurt in vroeger tijden
    1. T. de Does

    Rotterdam, Carnissebuurt in vroeger tijden
    Tweedehands

    € 9,50
  8. 2 Rotterdam, Tuindorp Vreewijk in vroeger tijden
    1. T. de Does

    2 Rotterdam, Tuindorp Vreewijk in vroeger tijden
    Tweedehands

    € 12,50