• Geen verzendkosten vanaf €15,-
  • Uw cadeaus gratis ingepakt
  • Bestellen zonder account mogelijk
  • Geen verzendkosten vanaf €15,-
  • Uw cadeaus gratis ingepakt
  • Bestellen zonder account mogelijk

De laatste neushoorn

De race tegen de klok om de natuur te redden

Erik van Zwam

Alle bindwijzen en edities

De laatste neushoorn

De race tegen de klok om de natuur te redden

Erik van Zwam

Paperback | Nederlands
  • Op werkdagen voor 23 uur besteld, dezelfde dag verstuurd.
  • Op voorraad in onze winkel. Afhalen tijdens openingsuren.
€ 24,99
  • Vanaf €15,- geen verzendkosten.
  • 30 dagen ruiltermijn voor fysieke producten

Omschrijving

Het noodlot dat nu de neushoorn treft, maar op termijn ook de mens

Journalist Erik van Zwam reisde door Afrika en Azië op zoek naar de vijf nog overgebleven neushoornsoorten. Opgeteld zijn er op de hele wereld maar zo'n 26.000 neushoorns over. Vanwege de zogenaamd medicinale krachten van de hoorn is het dier een geliefde prooi voor stropers. Sommige soorten bestaan inmiddels uit minder dan honderd individuele dieren. Van de witte noordelijke neushoorn zijn er zelfs nog maar twee: moeder en dochter.

Voor De laatste neushoorn sprak Van Zwam met natuurbeschermers en aangeklaagde stropers en ging met rangers en soldaten mee op anti-strooppatrouilles. Op pijnlijk nauwkeurige wijze beschrijft hij in dit urgente boek het ineenschrompelen van de biodiversiteit, een natuurramp waarvan uiteindelijk ook de mens slachtoffer zal worden.

- vlot en meeslepend geschreven
- rauwe schets van een onontkoombare natuurcatastrofe
- inclusief kleurkatern met foto's

'Voor elke stroper die wij pakken, staan er 1500 nieuwe klaar om het over te nemen. Het betaalt te goed en criminele netwerken kunnen stropers in overvloed vinden.' - SHARON HAUSSMANN, geeft leiding aan 500 rangers in Groot Kruger, Zuid-Afrika

'Het is totale oorlog hier. Je moet elke seconde alert zijn dat er een dodelijke schietpartij kan plaatsvinden waar je het slachtoffer van wordt.' - LOGAN VAN ZIJL, RANGER in natuurpark
Balule, Zuid-Afrika



ERIK VAN ZWAM is journalist en schrijft over biodiversiteit. Hij werkt voor Trouw en was hoofdredacteur en directeur bij AT5, maakte onderdeel uit van de hoofdredactie van RTL Nieuws, en werkte als verslaggever en journalist voor NOVA en Time Magazine. De afgelopen jaren heeft hij zich toegelegd op schrijven over de natuur. Hij reisde veel naar wildernissen in Afrika en Azië en op zoek naar de verschillende neushoornsoorten kwam hij ook veel minder bekende diersoorten tegen die eveneens met uitsterven worden bedreigd.

Specificaties

  • Uitgever
    Fontaine Uitgevers
  • Druk
    1
  • Verschenen
    sep. 2023
  • Bladzijden
    304
  • Genre
    Natuur en de natuurlijke wereld: algemeen
  • Afmetingen
    210 x 137 x 26 mm
  • Gewicht
    408 gram
  • EAN
    9789464041996
  • Paperback
    Paperback
  • Taal
    Nederlands

Gerelateerde producten

Een leven op onze planeet

Een leven op onze planeet

David Attenborough
€ 10,00
Landlijnen

Landlijnen

Raynor Winn
€ 23,99
Life on Our Planet

Life on Our Planet

Tom Fletcher
€ 29,99
Het ontstaan van de tijd

Het ontstaan van de tijd

Thomas Hertog
€ 27,99
Aard van het beestje

Aard van het beestje

Caspar Janssen
€ 29,99
André Natuurlijk

André Natuurlijk

André Brasse
€ 15,00