• No shipping costs from € 15, -
  • Lists and tips from our own specialists
  • Possibility of ordering without an account
  • No shipping costs from € 15, -
  • Lists and tips from our own specialists
  • Possibility of ordering without an account

De filmfabriek

Profilti, de Haagse concurrent van Polygoon 1929-1933

Barend de Voogd

All bindings and editions

De filmfabriek

Profilti, de Haagse concurrent van Polygoon 1929-1933

Barend de Voogd

Paperback / Sewn | Dutch
  • Ordered on working days before 23h, dispatched the same day.
  • Not in stock in our shop
€24.99
  • From €15,- no shipping costs.
  • 30 days to change your mind and return physical products

Description

In de Koningin Sophiestraat in Den Haag was vanaf 1929 de N.V. Filmfabriek Profilti gevestigd. Op het hoogtepunt werkten er veertig mensen in de filmfabriek: de trotse en hardwerkende makers van het eerste Nederlandse bioscoopjournaal mét geluid, Nederland in Klank en Beeld. De belangrijkste concurrent van het Polygoonjournaal.
Profilti maakte ook reclamefilms, tekenfilms en bedrijfsfilms. Nooit eerder werd het complete verhaal van de beginjaren van Profilti verteld. Filmjournalist Barend de Voogd deed onderzoek in de Nederlandse (film)archieven en beschrijft de bijzondere geschiedenis van de filmfabriek. De successen en mislukkingen, de hoog oplopende concurrentiestrijd met Polygoon, de films, de mensen én de verbijsterende manier waarop het allemaal ten einde kwam.
Film-, bedrijfs- en familiegeschiedenis ineen. Barend de Voogd neemt de lezer mee op een fascinerende en deels persoonlijke ontdekkingsreis; zijn grootvader Abraham was tot 1933 directeur van Profilti. Met QR-codes naar achttien van de beste Profilti-films.

Barend de Voogd schreef voor o.a. Nu.nl, de Filmkrant en Holland Film Nieuws. Hij was hoofdredacteur van Preview en Schokkend Nieuws filmmagazine. Zijn vorige boek, Tot de laatste akte!, werd in 2018 genomineerd voor de Louis Hartlooper Prijs voor beste filmpublicatie.

Specifications

  • Publisher
    Walburg Pers B.V., Uitgeverij
  • Edition
    1
  • Pub date
    Jun 2023
  • Pages
    320
  • Theme
    Regional city history
  • Dimensions
    221 x 141 x 24 mm
  • Weight
    528 gram
  • EAN
    9789464561609
  • Paperback / Sewn
    Paperback / Sewn
  • Language
    Dutch

related products

Verlicht en vilein

Verlicht en vilein

Marleen de Vries
€34.95
'N iew wijer

'N iew wijer

Jan Janssen
€14.95
De verliezers

De verliezers

Marijke Verduijn
€29.95
De scheiding die niemand wilde

De scheiding die niemand wilde

Willem de Bruin
€34.99
Geen dag zonder de IJssel

Geen dag zonder de IJssel

Wim Eikelboom
€29.95
Historische atlas van Nederland

Historische atlas van Nederland

Reinout Rutte
€34.95