0

De rode dageraad

Simon Sebag Montefiore

Paperback / Sewn | Dutch
  • Ordered on working days before 23h, dispatched the same day.
  • Niet op voorraad in onze winkel
€20.00
Description

Meesterlijk geschreven roman van de hand van een gelauwerd historicus, voor de lezers van Sebastian Faulks en Hilary Mantel

De geschiedenis komt tot leven in het schitterende drieluik Sashenka, Een koude winternacht en nu De rode dageraad

De zwarte aarde dampte al, terwijl de zon nog maar net was opgekomen. De mannen klommen op hun paarden en reden over de steppe, in de richting van de vuurrode horizon.

Benya Golden is gevangengezet in de goelag voor een misdaad die hij niet heeft begaan. Hij sluit zich aan bij een strafbataljon, opgebouwd uit kozakken en veroordeelden, om te helpen de nazi’s te bevechten. Benya tekent bij de Russische cavalerie, en op een hete dag in juli 1942 wordt hij achter de vijandelijke linies gedropt. Maar wie kan hij vertrouwen in deze hel, deze haast onmenselijke periode in de geschiedenis?

De rode dageraad is het magistrale verhaal van een gewone man, Benya, zijn strijd op de steppes van Zuid-Rusland en zijn intense liefde voor een Italiaanse verpleegster. Daarnaast biedt het een ongekende inkijk in de plannen van Stalin zelf in het Kremlin, en de romance tussen zijn dochter en een journalist aan het oostfront. De personages worden op meesterlijke wijze vervlochten met de geschiedenis en vormen zo een prachtig meeslepend boek over passie, moed en overlevingsdrang.


De pers over de boeken van Simon Sebag Montefiore

'Montefiore heeft veel kennis van zaken. En hij slaagt er meesterlijk in de spanning over het lot van zijn heldin tot bijna de laatste pagina te bewaren. Het romandebuut van Montefiore is zonder meer geslaagd... Een aangrijpende kennismaking met een wereld vol willekeur, angst en moed.’ NRC Handelsblad

‘Meesterlijk… Hoe Montefiore een totaal paranoïde samenleving creëert, waarin niemand elkaar nog kan vertrouwen, hoe zijn spionnen alles over iedereen te weten komen en hoe hij genadeloos afrekent met zogenaamde tegenstanders, zonder oog voor de verwoestende gevolgen. Een verslavende historische roman.’ Metro

‘Een hartverscheurend verhaal vol passie en verraad.’HP/De Tijd

‘Méér dan een briljant verteld verhaal dat meesleurt, het is ook een belangrijk boek.’ Elsbeth Etty in NRC Handelsblad

‘Leest als een spannende roman […] Gefascineerd uitgelezen.’ Arie Storm in TROS Nieuwsshow

Gaan zitten, lezen en heel, heel erg genieten.’ Libelle




Simon Sebag Montefiore (1965) is historicus, biograaf en romanschrijver. Hij schrijft voor onder meer The New York Times, The Sunday Times en The Evening Standard, en is de auteur van de romans Sashenka en Een koude winternacht, en de non-fictie-bestsellers De Romanovs,Stalin en Geschreven geschiedenis. Hij is ook een van de commentatoren van de Netflix-serie ‘The Last Czars’. Zijn boeken worden wereldwijd in 48 talen gepubliceerd en wonnen reeds verschillende prestigieuze prijzen. Hij woont in Londen met zijn vrouw Santa Montefiore, bestsellerauteur van vele romans, en hun twee kinderen.

Specifications
  • Publisher
    Boekerij
  • Translator
    Merel Leene
  • Edition
    1
  • Pub date
    Jan 2018
  • Pages
    384
  • Theme
    Fiction / Literature
  • Dimensions
    230 x 150 x 35 mm
  • Weight
    616 gram
  • EAN
    9789022577059
  • Product form
    Paperback / Sewn
  • Language
    Dutch

Customer reviews

Want to write a review?

Log in to your account or create your own account.

login

related products

De heks van Limbricht

De heks van Limbricht

Susan Smit
€21.99
De fundamenten

De fundamenten

Ramsey Nasr
€16.99
Cliënt E. Busken

Cliënt E. Busken

Jeroen Brouwers
€21.99
Hard land

Hard land

Benedict Wells
€22.99
De overlevenden

De overlevenden

Alex Schulman
€21.99