0

Schijnvrucht

Ingrid de Vries

Paperback / Sewn | Dutch
  • Due to Ascension Day: ordered before 23h, delivered on Friday 15th of May.
  • In stock in our store. Click & Collect possible during openings hours.
€21.99
Description

Schijnvrucht van Ingrid de Vries is een gelaagde vertelling over de subjectiviteit van de waarheid en de grilligheid van geluk.

‘Ik denk aan die nacht, lang geleden. Aan dat meisje in het smalle bed op haar zolderkamertje. Het is er donker, door het verduisterde dakraam komt geen licht. Achter de schuifwand klinkt zacht geritsel en gekraak. Verder is het stil. Ze ligt daar zo alleen dat ik haar wil troosten, en ik probeer in haar huid te kruipen. Maar het is mijn eigen huid, mijn eigen lijf, het zijn mijn eigen tranen.’

Op een zomermiddag in 1940 – ze is dan dertien jaar – ontmoet ze de man die haar leven zal bepalen. Hij is kunstenaar, twintig jaar ouder en getrouwd. Wanneer haar vader ontdekt dat ze elkaar opzoeken, krijgt ze huisarrest. Maar niets kan haar tegenhouden. ’s Nachts sluipt ze haar ouderlijk huis uit en gaat ze naar zijn atelier; drie kwartier lopen door een verduisterde stad. Die nachtelijke ontmoetingen – fysiek gevaar en angst voor ontdekking spelen op de achtergrond – wekken bij haar grootse verwachtingen van een voortdurend innig samenzijn. Wanneer ze na de oorlog trouwen, is de werkelijkheid anders. Vage aanwijzingen groeien in haar hoofd uit tot een verpletterende zekerheid. Ze stopt die weg en praat er met niemand over.

Schijnvrucht van Ingrid de Vries is gebaseerd op een familieverhaal. Voor de lezers van Machteld Siegmann en Bernhard Schlink.

‘De roman wisselt de ‘romantische’ verhalen uit het verleden af met episodes uit het leven van de zeventigjarige moeder in de tegenwoordige tijd. De schilder, het meisje, hun dochter en de ouderdom komen samen in de verrassende, mooi opgebouwde.’ – NRC

‘Dit is een verhaal over een leven dat liep zoals het liep. Met romantische herinneringen, kleine heldendaden en menselijke fouten. […] Melancholie is het sterkste gevoel dat bijblijft uit het bijzonder warm geschreven boek. De familie wordt heel even de jouwe en je kunt niet anders dan gefascineerd zijn door dat dappere meisje dat alles doet om de man van haar dromen te krijgen.’ - Marion Florusse, Nouveau



Ingrid de Vries is journalist, redacteur en auteur. Als researcher en tekstschrijver werkte ze mee aan verschillende televisieprogramma’s. Tegenwoordig woont ze in het noorden van Friesland, waar ze zich toelegt op het schrijven van romans en verhalen. Schijnvrucht is gebaseerd op het leven van haar moeder.

Specifications
  • Publisher
    Ambo|Anthos
  • Edition
    1
  • Pub date
    Apr 2021
  • Pages
    288
  • Theme
    Fiction / Literature
  • Dimensions
    215 x 136 x 26 mm
  • Weight
    400 gram
  • EAN
    9789026354304
  • Product form
    Paperback / Sewn
  • Language
    Dutch

Customer reviews

Want to write a review?

Log in to your account or create your own account.

login

related products

Shuggie Bain

Shuggie Bain

Douglas Stuart
€22.99
Eerste persoon enkelvoud

Eerste persoon enkelvoud

Haruki Murakami
€22.99
Mijn lieve gunsteling

Mijn lieve gunsteling

Marieke Lucas Rijneveld
€24.99
Zuurstofschuld

Zuurstofschuld

Toine Heijmans
€22.50