• No shipping costs from € 15, -
  • Lists and tips from our own specialists
  • Possibility of ordering without an account
  • No shipping costs from € 15, -
  • Lists and tips from our own specialists
  • Possibility of ordering without an account

Schudverlamming

Een autobiografisch verhaal over liefde en verlies

Annelou Ypeij

All bindings and editions

  • Paperback

    2022

    €19.50

Schudverlamming

Een autobiografisch verhaal over liefde en verlies

Annelou Ypeij

Paperback | Dutch
  • Ordered on working days before 23h, dispatched the same day.
  • Not in stock in our shop
€19.50
  • From €15,- no shipping costs.
  • 30 days to change your mind and return physical products

Description

Rogier leefde van dag tot dag, van uur tot uur. Hij voelde zich vaak zo beroerd dat hij geen ruimte had om over de toekomst na te denken. Johanna daarentegen maakte zich grote zorgen. In stilte observeerde ze Rogier en zag zijn dagelijkse geworstel met zijn lichaam. Hoe moest dat verder? Wat stond ze nog te wachten? Hoe verloopt deze ziekte?

Schudverlamming, een autobiografisch verhaal over liefde en verlies.

Als jonge vijftigers leiden Johanna en haar man Rogier een gerieflijk leven. Ze vormen een gelukkig gezin met hun twee energieke puberzonen en hebben goede banen. Wanneer Rogier een ernstige vorm van parkinson krijgt, verandert hun leven radicaal. Al gauw wordt hij hulpbehoevend en neemt Johanna noodgedwongen de rol van mantelzorger op zich.

Dit verhaal gaat over zorgen en ziek zijn, liefde en verlies. In haar poging het Rogier thuis comfortabel te maken, verzint Johanna talloze creatieve oplossingen voor de dagelijkse problemen. Ze probeert grip te houden op hun leven en huwelijk, en weigert toe te geven aan de angst en uitzichtloosheid. Als alles dan toch mis dreigt te gaan, neemt ze de moeilijkste beslissing van haar leven.

Annelou Ypeij (1959) is cultureel antropoloog. Tot aan haar pensioen werkte ze als onderzoeker en docent bij onder andere het Centrum voor Studie en Documentatie van Latijns Amerika (Cedla/Universiteit van Amsterdam). Ze is de weduwe van Reinoud Roscam Abbing (1957-2020), oud-journalist en - correspondent van NRC Handelsblad. De laatste dertien jaar van zijn leven leed hij aan parkinson en dementie.

Specifications

  • Publisher
    Elikser B.V. Uitgeverij
  • Edition
    1
  • Pub date
    Nov 2022
  • Pages
    199
  • Theme
    Age groups: the elderly
  • Dimensions
    210 x 145 x 19 mm
  • Weight
    271 gram
  • EAN
    9789463654784
  • Paperback
    Paperback
  • Language
    Dutch

related products

We worden er niet jonger op

We worden er niet jonger op

Michel Follet
€20.00
Leerboek Gerontologie

Leerboek Gerontologie

Christel Geerts
€29.90
Blue zones kookboek

Blue zones kookboek

Dan Buettner
€27.99
Levenslessen van 100-jarigen

Levenslessen van 100-jarigen

Marjon Bolwijn
€22.99