0
Tussen twee werelden
Tussen twee werelden

Tussen twee werelden

Wat bijna doodgaan mij leerde over het leven

Suleika Jaouad

Paperback / Sewn | Dutch
  • Ordered on working days before 23h, dispatched the same day.
  • In stock in our store. Click & Collect possible during openings hours.
€23.99
Description

Tussen twee werelden is Suleika Jaouads ongelooflijke verhaal over rouw en dankbaarheid, gebaseerd op haar column in The New York Times die bekroond werd met een Emmy Award.

De zomer waarin Suleika Jaouad afstudeerde kreeg ze de diagnose leukemie, overlevingskans: 35%. Ze was tweeëntwintig. Een groot deel van de vier jaar die volgden bracht ze door in een ziekenhuisbed, vechtend voor haar leven. Ze schreef erover in haar eigen column in The New York Times: Life, Interrupted. Toen ze eindelijk ontslagen werd was ze volgens de dokters ‘genezen’. Maar eigenlijk was dat proces pas net begonnen. Ze had vijftienhonderd dagen lang wanhopig geprobeerd te overleven, en nu dat haar gelukt was, realiseerde ze zich dat ze geen idee had hoe je opnieuw de wereld in gaat na zo’n ervaring.

Veel lezers van haar column hadden Suleika prachtige brieven gestuurd. Ze besluit dat ze als eerste stap in het ‘gewone leven’ graag een paar van die brievenschrijvers wil ontmoeten. Samen met haar smoezelige terriër Oscar begint ze aan een roadtrip van honderd dagen en 24.000 kilometer, dwars door Amerika. Door haar intense ontmoetingen ontdekt ze dat de scheidslijn tussen ziek en gezond fluïde is, dat de meesten van ons op en neer reizen tussen beide werelden.

Tussen twee werelden is een uniek en hoopgevend verhaal dat je zal inspireren om elke dag ten volste te leven. Voor de fans van Elizabeth Gilbert en Wild van Cheryl Strayed. Uitgeroepen tot een van de beste boeken van het jaar door The New York Times Book Review, The Washington Post en The Rumpus. The New York Times-bestseller.

‘Een inspirerend verhaal met een ziel.’ – Tara Westover, auteur van Educated

‘Een werk van adembenemende creativiteit en hartverscheurende menselijkheid.’ – Elizabeth Gilbert, auteur van Eten, bidden, beminnen

‘Een prachtig, elegant en hartverscheurend boek.’ – Siddhartha Mukherjee, auteur van De keizer aller ziektes

‘Ik was volledig in de ban van dit boek.’ – The New York Times Book Review

‘Een fenomenaal debuut […] Een verbluffende memoir, goed geschreven en moeilijk weg te leggen.’ – Publishers Weekly

‘Jaouads inzichten over identiteit, verbondenheid, onzekerheid en tijd spreken ons allemaal aan, niet alleen lezers die levensveranderende – en mogelijk levensbedreigende – diagnoses hebben gekregen.’ – The Washington Post

‘De kracht van Tussen twee werelden is Jaouads ontwapenende eerlijkheid. Er zit geen zelfmedelijden in dit verhaal. Jaouad schrijft over een proces dat heen en weer gaat. In de spanning tussen gezondheid en ziekte, verleden en heden, moet een nieuw evenwicht worden gesmeed.’ – Los Angeles Times

‘In dit boek, dat overstroomt van ambitie en onberispelijke vakkundigheid, doet Suleika Jaouad iets met moed en bijfi guren wat slechts één keer per generatie gebeurt.’ – Kiese Laymon, auteur van Heavy

‘Onvergetelijk, lyrisch en uiteindelijk hoopvol: een boek voor iedereen die lijdt onder ziekteen verlies.’ – Kirkus Reviews

‘Dapper openhartig, om voor altijd te onthouden.’ – Booklist

Specifications
  • Publisher
    Ambo|Anthos
  • Translator
    Frans Reusink
  • Edition
    1
  • Pub date
    Jun 2022
  • Pages
    352
  • Theme
    Reference, Information and Interdisciplinary subjects
  • EAN
    9789026336164
  • Product form
    Paperback / Sewn
  • Language
    Dutch

Customer reviews

Want to write a review?

Log in to your account or create your own account.

login

related products

Grote Panda & Kleine Draak

Grote Panda & Kleine Draak

James Norbury
€20.00
Bijna een man

Bijna een man

J.J. Voskuil
€45.00
Seven Husbands of Evelyn Hugo

Seven Husbands of Evelyn Hugo

Taylor Jenkins , Reid
€12.50
Wij zijn onze hormonen

Wij zijn onze hormonen

Max Nieuwdorp
€22.99
Eigen welzijn eerst

Eigen welzijn eerst

Roxane van Iperen
€18.99