• No shipping costs from € 15, -
  • Lists and tips from our own specialists
  • Possibility of ordering without an account
  • No shipping costs from € 15, -
  • Lists and tips from our own specialists
  • Possibility of ordering without an account

Waarom vrouwen minder verdienen

en wat we eraan kunnen doen

Sophie van Gool

All bindings and editions

Waarom vrouwen minder verdienen

en wat we eraan kunnen doen

Sophie van Gool

Paperback / Sewn | Dutch
  • Ordered on working days before 23h, dispatched the same day.
  • In stock in our store. Click & Collect possible during openings hours.
€22.99
  • From €15,- no shipping costs.
  • 30 days to change your mind and return physical products

Description

In ‘Waarom vrouwen minder verdienen’ rekent Sophie van Gool af met mythes en meningen over gelijke beloning. Vrouwen verdienen namelijk nog steeds minder dan mannen, ook voor vergelijkbaar werk. In een werkend leven lopen zij gemiddeld € 300.000 mis. En hoewel vrouwen vaker hoogopgeleid zijn dan mannen, stromen ze amper door naar topfuncties. Er zijn in Nederland zelfs meer directeuren met de naam Peter dan vrouwelijke directeuren. Gelukkig hebben politiek en bedrijfsleven steeds meer oog voor gendergelijkheid. Maar het blijft bij paneldiscussies, Instagramposts en beleidsnotities, constateert Sophie van Gool. Echte acties, zoals gelijke beloning, langer ouderschapsverlof of het doorlichten van sollicitatie- en beoordelingsprocedures, blijven uit. We richten de aandacht liever op het individu: vrouwen werken toch vaker in deeltijd, en in sectoren die minder goed betalen? Moeten ze niet eerst zelf veranderen? Sophie van Gool roept iedereen op om de feiten onder ogen te zien en nu eens echt werk te maken van gelijke beloning.

'Een belangrijk boek (…) Van Gool toont zich een vaardig mythbuster, ze ontkracht met goede onderbouwing en sterke argumenten de vele beweringen die je maar al te vaak hoort.’



Sophie van Gool (1991) is econoom en ondernemer met als missie om de loonkloof te dichten. Met haar bedrijf Salaristijger zet ze zich in voor gelijke kansen en gelijke beloning op de arbeidsmarkt. Ze is columnist voor ‘Het Financieele Dagblad’ en medepresentator van de podcast ‘I’m Speaking’. Van Gool werd door LinkedIn uitgeroepen tot een van de Top Voices van 2020.

Specifications

  • Publisher
    Business Contact
  • Edition
    1
  • Pub date
    Sep 2021
  • Pages
    288
  • Theme
    Social discrimination and equal treatment
  • Dimensions
    210 x 136 x 27 mm
  • Weight
    398 gram
  • EAN
    9789047014591
  • Paperback / Sewn
    Paperback / Sewn
  • Language
    Dutch

related products

Undercover aan het werk

Undercover aan het werk

Jeroen van Bergeijk
€22.99
Geld, geloof en goede vrienden

Geld, geloof en goede vrienden

Laura van Hasselt
€27.50
In donker weids alom

In donker weids alom

Seán Hewitt
€23.99
Je mag ook niets meer zeggen

Je mag ook niets meer zeggen

Mounir Samuel
€24.99
Koningsbrief

Koningsbrief

Hans Siepel
€24.50