• Geen verzendkosten vanaf €15,-
 • Uw cadeaus gratis ingepakt
 • Bestellen zonder account mogelijk
 • Geen verzendkosten vanaf €15,-
 • Uw cadeaus gratis ingepakt
 • Bestellen zonder account mogelijk

Fjalor Frazeologjik Frëngjisht-Shqip

Eshref , Ymeri & Sefulla , Kata

Fjalor Frazeologjik Frëngjisht-Shqip
Fjalor Frazeologjik Frëngjisht-Shqip

Fjalor Frazeologjik Frëngjisht-Shqip

Eshref , Ymeri & Sefulla , Kata

Paperback | Albanian
 • Leverbaar. De levertijd is 17 werkdag(en).
 • Niet op voorraad in onze winkel
€ 98,90
 • Vanaf €15,- geen verzendkosten.
 • 30 dagen ruiltermijn voor fysieke producten

Omschrijving

Vepra ¿Fjalor frazeologjik frëngjisht-shqip", që po u jepet në dorë lëvruesve dhe studiuesve të shqipes, vjen pas një vargu fjalorësh frazeologjikë dygjuhësh të prof. dr. Eshref Ymerit ne bashkëpunim me Sefulla Kata. Ky fjalor i ri me 40.200 zëra - më i madhi i këtij lloji për frengjishten - paraqet në mënyrë më të plotë pasurinë frazeologjike frëngjisht-shqip. . Ai përbën një vepër monumentale për frazeologjinë që shënon kurorëzimin e punës shumë -vjeçare të autorëve në këtë fushë.

Prof. Dr. Eshref Ymeri, lindur më 25 Dhjetor 1938. Ai është një personalitet dhe individualitet i veçantë i kulturës kombëtare, një erudit që ka dhënë vlera të pallogaritshme në fushën e gjuhësisë, të përkthimtarisë dhe të publicistikës. Është autor bashkëkohor që ka vënë një gur të rëndë në kolanën e artë të kulturës kombëtare. 

Specificaties

 • Uitgever
  GlobeEdit
 • Verschenen
  mei 2023
 • Bladzijden
  440
 • Genre
  Apparatuur en technologie in het onderwijs, computerondersteund leren
 • Afmetingen
  220 x 150 x 27 mm
 • Gewicht
  673 gram
 • EAN
  9786200649515
 • Paperback
  Paperback
 • Taal
  Albanian

Gerelateerde producten

Online trainen

Online trainen

Karin de Galan
€ 29,50
Basiscursus PHP7 en MySQL

Basiscursus PHP7 en MySQL

Victor Peters
€ 35,50
MediJa Praat

MediJa Praat

Marjolein Herrewijnen
€ 15,95