Oorlogsjournalist Hans Jaap Melissen onderzoekt wat de aantrekkingskracht is van oorlog. Al jaren komt hij ze tegen: mensen die tijdens oorlogen juist opleven, die er geluk vinden. Mensen die een oorlog missen als hij voorbij is. Hij spreekt hierover met militieleden, veteranen, psychiaters, onderzoekers en burgers die oorlogen meemaakten of nog steeds meemaken in onder meer Afghanistan, Irak en Oekraïne. En waarom keert Melissen zelf steeds weer terug naar de oorlog? Is dat alleen vanwege de belangrijke journalistieke verhalen? Of vindt ook hij daar iets anders?
Van oorlog ga je houden gaat over verbondenheid, de menselijke relatie met geweld en over intens leven, juist in de nabijheid van de dood.
Hans Jaap Melissen is al ruim 25 jaar oorlogsverslaggever. Hij bleef als enige Nederlandse journalist wekenlang in Kyiv toen de Russen de stad aanvielen. Melissen duikt verder vooral op in het Midden-Oosten en Afghanistan. Hij werkt freelance voor EenVandaag, Trouw, VPRO, vrt, nu.nl en Op1. In 2012 werd hij door Villamedia verkozen tot Journalist van het jaar.