• Geen verzendkosten vanaf €15,-
  • Uw cadeaus gratis ingepakt
  • Bestellen zonder account mogelijk
  • Geen verzendkosten vanaf €15,-
  • Uw cadeaus gratis ingepakt
  • Bestellen zonder account mogelijk

Veel, klein en curieus

De wereld van Antoni van Leeuwenhoek (1632-1723)

Geertje Dekkers

Alle bindwijzen en edities

Veel, klein en curieus

De wereld van Antoni van Leeuwenhoek (1632-1723)

Geertje Dekkers

E-boek
| Nederlands | Digitaal watermerk
  • Leverbaar. Direct te downloaden.
€ 14,99
  • Vanaf €15,- geen verzendkosten.
  • 30 dagen ruiltermijn voor fysieke producten

Omschrijving

300 jaar na zijn dood is Antoni van Leeuwenhoek nog altijd invloedrijk

Overal zag Antoni van Leeuwenhoek onvoorstelbaar kleine diertjes en deeltjes: in putwater, sperma, de inhoud van mee-eters en alles wat hij verder ook maar bekeek door zijn vernuftige zelfgebouwde microscopen. Zo opende hij in de zeventiende eeuw de deur naar een nieuwe wereld vol wezens en structuren die niemand ooit had gezien, en werd hij een gevierd onderzoeker.

Ook nu nog, drie eeuwen na zijn dood, oogst zijn werk bewondering. Maar tegelijkertijd klinkt een deel van zijn ideeën ons eigenaardig in de oren. Veel, klein en curieus vertelt hoe zijn slimme, wonderlijke en verbijsterende ideeën pasten in zijn tijd, en hoe Van Leeuwenhoek het natuuronderzoek een onverwachte richting in wees.

Geertje Dekkers is historicus en wetenschapsjournalist. Ze werkt onder andere voor de Universiteit Utrecht, Historisch Nieuwsblad, en de Volkskrant. Ze is al lang gefascineerd door onderzoekers die de afgelopen eeuwen nieuwe wegen insloegen en onbekende werelden blootlegden en schreef daarover eerder het boek Waanwijze lasterbende.

De pers over Waanwijze lasterbende:
'Veel van die wetenschappelijke ruzies werden uitgevochten aan de Universiteit Leiden. Dekkers beschrijft ze toegankelijk en met smaak.' Leidsch Dagblad

'Dit boek maakt op heldere en vermakelijke wijze duidelijk dat de zeventiende eeuw een revolutionaire eeuw was.' Maarten van Rossem



Geertje Dekkers is historicus en wetenschapsjournalist. Ze werkt onder andere voor de Universiteit Utrecht, Historisch Nieuwsblad, en de Volkskrant. Ze is al lang gefascineerd door onderzoekers die de afgelopen eeuwen nieuwe wegen insloegen en onbekende werelden blootlegden en schreef daarover eerder het boek Waanwijze lasterbende. (© Foto: Anne van Gelder)

Specificaties

  • Uitgever
    Spectrum
  • Druk
    1
  • Verschenen
    apr. 2023
  • Bladzijden
    216
  • Genre
    Biografie: historisch, politiek en militair
  • EAN
    9789000379835
  • E-boek
    E-boek
  • Taal
    Nederlands
  • Beveiliging
    Digitaal watermerk

Gerelateerde producten

De omwenteling

De omwenteling

Suzanna Jansen
€ 22,99
Theo Thijssen (1879-1943)

Theo Thijssen (1879-1943)

Peter-Paul de Baar
€ 39,50
Op reis in de Middeleeuwen

Op reis in de Middeleeuwen

Anthony Bale
€ 29,95
Macht en onmacht

Macht en onmacht

Gert-Jan Segers
€ 22,95
Hoog spel

Hoog spel

Marcel Metze
€ 34,95
Met de trekker naar de macht

Met de trekker naar de macht

Marcia Nieuwenhuis
€ 22,50