Resultaten voor 'harm peter smilde'
-
Pussycat
The Mississippi Flows in the Netherlands€ 30,50 -
Zang pur sang
Zestig jaar lichte koormuziek in NederlandNederland heeft een levendige zang- en koortraditie: honderdduizenden zangers, van liefhebber tot professional, komen elke week bij elkaar om samen te zingen. Het zingen van lichte muziek is in de koormuziek een relatief jonge tak. De wortels ervan liggen in de jaren zestig, wanneer de eerste dirigenten de ‘Amerikaanse’ stijl van close-harmonyzang in Nederland introduceren. Daarin heeft de Modern Vocal Group Zwolle in 1962 de primeur. Dit is het begin van een lange traditie van koren, vocal groups en ensembles die licht repertoire ten gehore brengen. Hoofdzakelijk zijn dat amateurgroepen, maar er zitten ook professionele groepen tussen als The Deep River Quartet (gestart in 1971), The Star Sisters (1982), Montezuma’s Revenge (1985) en in deze tijd OG3NE (2014). De auteurs schetsen in dit boek de rijkdom en het feest van het samen zingen door de jaren heen. Lichte koormuziek heeft sinds het prille begin een enorme groei en ontwikkeling doorgemaakt. Van een handvol koren in de jaren zestig tot de honderden zanggroepen van nu. Van jazzarrangementen van vooral Amerikaanse arrangeurs tot doorwrochte poparrangementen van een nieuwe generatie Nederlandse vocale leiders. Van een statisch koor op een podium tot een uitbundige show van zang en theater. Van instrumentale begeleiding door een jazzcombo tot een volledig met de menselijke stem (a cappella) voortgebrachte sound. Wat er ook veranderd is, de gedrevenheid, het plezier en de schoonheid van samen muziek maken is gebleven. Dit boek vertelt het verhaal van die ontwikkeling, zodat zangers van nu én van de toekomst kunnen ontdekken in welke traditie zij staan. Thomas Hessels (Dongen, 1952) is bestuurslid van de koren bond BALK en van Koornetwerk Nederland, lied tekst schrijver en zanger in de Juice Vocal Band. Harm Peter Smilde (Rotterdam, 1966) is (tekst)schrijver en muzikant. Eerder schreef hij onder meer ‘Pussycat. De Mississippi stroomt in Limburg’ (2021), ‘How does it feel. Leven met Bob Dylan’ (2019), ‘Helden van toen. The Tielman Brothers en de Nederlandse rock-’n-roll 1957-1967’ (2017). Verder publiceert hij regelmatig in ZINGmagazine. ‘In de enorme kick die ik kreeg van het samen zingen met mensen, zit voor mij de kracht van koormuziek. Ik vind het een van de mooiste uitingen van zang.’ Janke Dekker, theatermaker en voormalig jurylid Korenslag
€ 20,90 -
Pussycat
De Mississippi stroomt in LimburgIn 1976 – nu 45 jaar geleden – maakte het nummer Mississippi van Pussycat een ware zegetocht over de hele wereld. Pussycat bereikte als eerste Nederlandse band de eerste plaats in Engeland. Nog altijd kunnen hele volksstammen (uit Nederland en heel Europa tot in Nieuw-Zeeland, Zuid-Afrika en Brazilië) hun nummer Mississippi spontaan meezingen. Die single werd in vijftien landen een grote hit en kwam in negen landen op nummer één. Hun succes leidde tot meer hits en kwam niet uit de lucht vallen. Ze werkten jarenlang hard om te top te bereiken. Dit boek vertelt de geschiedenis van Pussycat, een band van nuchtere Limburgers die ondanks de roem altijd zichzelf bleven. Verder geeft Pussycat, de Mississippi stroomt in Limburg door de vele bijzondere foto’s en het unieke beeldmateriaal een goed tijdsbeeld van de jaren zeventig, toen de popmuziek nog lekker in de puberteit was. Gitarist Lou Willé geeft de lezer ook een kijkje achter de schermen van het succes. Over de auteurs: Harm Peter Smilde is (tekst)schrijver en muzikant. Eerder schreef hij o.a. ‘How does it feel. Leven met Bob Dylan’ (2019) en ‘Helden van toen. The Tielman Brothers en de Nederlandse rock-’n-roll 1957-1967’ (2017). Lou Willé (Semarang, 1950) was medeoprichter en gitarist/zanger van Pussycat. Hij maakte de band van het prille begin tot het einde mee. Van 1972 tot 1992 was hij getrouwd met leadzangeres Toni Willé.
€ 22,90 -
How does it feel
Leven met Bob DylanIn zijn Nobelprijs-acceptatiespeech zei Bob Dylan dat hij dankbaar was dat zijn songs een plaats hebben gekregen in de levens van vele mensen. Dat is precies wat dit boek laat zien: de Dylan-factor in het leven van 26 bekende Nederlandse en Vlaamse muzikanten, schrijvers, journalisten, kunstenaars, geestelijken van verschillende generaties. De auteur hield gesprekken met onder meer Freek de Jonge, Jan De Smet, Lucky Fonz III, Saskia de Coster, Ernst Jansz, Raymond van het Groenewoud, Diana Ozon, Henk Hofstede, Geert Buelens en Roos Rebergen. Aan de hand van deze dialogen neemt hij de lezer mee in zijn zoektocht naar de vele facetten van Bob Dylan. Daarin schetst hij ook een tijdsbeeld en komen persoonlijke verhalen los. Verder geeft de auteur zijn persoonlijke analyse van Dylans werk. Het resultaat is een caleidoscopisch beeld in tien hoofdstukken van een artiest die het gezicht van de popmuziek bepaalde en nu al klassiek is.
€ 22,99 -
Helden van toen
the Tielman Brothers en de Nederlandse rock-'n-roll 1957-1967'Een biografie over de ongekroonde pioniers van de Nederlandse popmuziek'*****De broers Reggy, Ponthon, Andy en Loulou Tielman zijn de ongekroonde pioniers van de Nederlandse pop- en rockmuziek. In de jaren vijftig van de vorige eeuw komen zij met hun versie van de revolutionaire rock-'n-roll van Indonesië naar Nederland. Ze hebben overal lak aan en stappen gewoon met hun gitaar en drie akkoorden het podium op. Voor de lol, voor het geld en voor de meisjes. Helden van toen neemt je mee in hun verhaal, naar hun tijd. Naar een Nederland dat maatschappelijk en cultureel op de helling staat. Naar de rauwe randen van de rock-'n-roll-clubs in Duitsland waar The Tielman Brothers vooral optreden. Naar die helden van toen die een ereplaats verdienen in onze muziekgeschiedenis van nu.
€ 22,00 -
How does it feel?
Leven met Bob DylanE-bookIn zijn Nobelprijs-acceptatiespeech zei Bob Dylan dat hij dankbaar was dat zijn songs een plaats hebben gekregen in de levens van vele mensen. Dat is precies wat dit boek laat zien: de Dylan-factor in het leven van 26 bekende Nederlandse en Vlaamse muzikanten, schrijvers, journalisten, kunstenaars, geestelijken van verschillende generaties. De auteur hield gesprekken met onder meer Freek de Jonge, Jan De Smet, Lucky Fonz III, Saskia de Coster, Ernst Jansz, Raymond van het Groenewoud, Diana Ozon, Henk Hofstede, Geert Buelens en Roos Rebergen. Aan de hand van deze dialogen neemt hij de lezer mee in zijn zoektocht naar de vele facetten van Bob Dylan. Daarin schetst hij ook een tijdsbeeld en komen persoonlijke verhalen los. Verder geeft de auteur zijn persoonlijke analyse van Dylans werk. Het resultaat is een caleidoscopisch beeld in tien hoofdstukken van een artiest die het gezicht van de popmuziek bepaalde en nu al klassiek is.
€ 11,99 -
Helden van toen
the Tielman Brothers en de Nederlandse rock-'n-roll 1957-1967E-book'Een biografie over de ongekroonde pioniers van de Nederlandse popmuziek' MET UNIEK, NOOIT EERDER GEPUBLICEERD BEELDMATERIAAL De broers Reggy, Ponthon, Andy en Loulou Tielman zijn de ongekroonde pioniers van de Nederlandse pop- en rockmuziek. In de jaren vijftig van de vorige eeuw komen zij met hun versie van de revolutionaire rock-'n-roll van Indonesië naar Nederland. Ze hebben overal lak aan en stappen gewoon met hun gitaar en drie akkoorden het podium op. Voor de lol, voor het geld en voor de meisjes. Helden van toen neemt je mee in hun verhaal, naar hun tijd. Naar een Nederland dat maatschappelijk en cultureel op de helling staat. Naar de rauwe randen van de rock-'n-roll-clubs in Duitsland waar The Tielman Brothers vooral optreden. Naar die helden van toen die een ereplaats verdienen in onze muziekgeschiedenis van nu. "Wij speelden gitaar omdat we The Tielman Brothers en andere Indo-bands hadden gezien. Als je begint met muziek maken, dan moet je toch helden hebben. En dat waren zij in die tijd." Rinus Gerritsen (Golden Earring) "The Tielman Brothers, die naam moet absoluut met hoofdletters worden geschreven in de Nederlandse popgeschiedenis." Leo Blokhuis "Ik heb The Tielman Brothers live gezien, zeker, in Palais de Danse. Ik wist niet wat me overkwam. Dat was de tijd toch een klein tikkeltje geniaal vooruit, eigenlijk wel, toch." Jan Akkerman
€ 14,95