Filters

Resultaten voor 'marianne de valck'

3 resultaten
  1. Wat mag...? Wat kan...?
    1. Marianne de Valck

    Wat mag...? Wat kan...?

    dilemma's bij het spelen

    Spelende kinderen komen soms nat, koud, vies, moe, met pijn, met kapot speelgoed uit hun avontuur. Pedagogisch medewerkers, ouders en verzorgers bepalen wat wel of niet mag. Zij geven de uitdaging en bepalen de grenzen. Hoe ver de uitdaging gaat en waar de grenzen liggen, hangt af van hun mate van vertrouwen en van de feiten. Praktische bezwaren van volwassenen kunnen kinderen bij hun spel beperken. Zowel thuis als in de kinderopvang. Wat is verantwoord en wat te riskant?Met dit boek maakt Marianne de Valck dilemma's bespreekbaar. Wat vinden kinderen bijvoorbeeld leuk aan slopen? Wat is er negatief aan slopen? Maar aan de andere kant, wat is de pedagogische waarde ervan? En is het verantwoord om kinderen te laten spelen met dieren? Tussen ongelukkenpreventie en loslaten bestaat een spanningsveld. In dit boek zet de auteur de waarden en bezwaren van tien facetten van spelen op een rij. Pedagogisch medewerkers kunnen hieruit argumenten halen die hen helpen bij het nemen van verantwoorde beslissingen bij het spelen Wat mag...? Wat kan....? is het zesde deel in de serie KinderopvangPraktijk.

    € 19,99
  2. Speelboek
    1. Marianne de Valck

    Speelboek

    eerste hulp bij het leuk houden van spelen

    Spelen lijkt zo vanzelfsprekend dat we dreigen te vergeten hoe belangrijk onze begeleiding kan zijn voor het spelen en daarmee voor de ontwikkeling van kinderen. Geen kind speelt om zich te ontwikkelen. Een kind speelt omdat, wanneer en zolang het leuk is om te spelen. Wanneer kinderen spelen leuk vinden, spelen ze geconcentreerd en willen ze vaker en langer spelen. Hiermee vergroot de kans op speelwaarde zich als bijdrage aan de ontwikkeling. Marianne de Valck geeft de waarde, voorwaarden en visies op spelen. Zij gaat onder andere in op hoe we spelen figuurlijke ruimte kunnen geven, we rekening kunnen houden met de aard van kinderen en wat de verschillende pedagogische visies kunnen betekenen voor de keuze van speelgoed. Daarnaast gaat zij duidelijk in op de inrichting van de speelruimte en de begeleiding bij het spelen. Speelboek geeft informatie en inspiratie om spelen leuk te maken en is uitermate geschikt voor ouders en professionals die met kinderen van 0 tot 12 jaar werken.

    € 24,00
  3. Wat mag...? Wat kan...?
    1. Marianne de Valck

    Wat mag...? Wat kan...?
    E-book

    dilemma's bij het spelen

    Wat mag? Wat kan...? Spelende kinderen komen soms nat, koud, vies, moe, met pijn, met kapot speelgoed uit hun avontuur. Pedagogisch medewerkers, ouders en verzorgers bepalen wat wel of niet mag. Zij geven de uitdaging en bepalen de grenzen. Hoe ver de uitdaging gaat en waar de grenzen liggen, hangt af van hun mate van vertrouwen en van de feiten. Praktische bezwaren van volwassenen kunnen kinderen bij hun spel beperken. Zowel thuis als in de kinderopvang. Wat is verantwoord en wat te riskant? Met dit boek maakt Marianne de Valck dilemma's bespreekbaar. Wat vinden kinderen bijvoorbeeld leuk aan slopen? Wat is er negatief aan slopen? Maar aan de andere kant, wat is de pedagogische waarde ervan? En is het verantwoord om kinderen te laten spelen met dieren? Tussen ongelukkenpreventie en loslaten bestaat een spanningsveld. In dit boek zet de auteur de waarden en bezwaren van tien facetten van spelen op een rij. Pedagogisch medewerkers kunnen hieruit argumenten halen die hen helpen bij het nemen van verantwoorde beslissingen bij het spelen Marianne de Valck is speeldeskundige. Zij schrijft boeken, geeft workshops en heeft haar eigen adviesbureau Spelen en Speelgoed. Wat mag? Wat kan.? is het zesde deel in de serie KinderopvangPraktijk, een initiatief van het vakblad Kinderopvang. Eerder verschenen in deze serie: Wat gaan we doen? van Constance Bogers en Carla Overduin Spelenderwijs bewegen voor 0 tot 4 jaar van Eileen Kalkman en Miranda Rep Doe-boek van Marianne de Valck Deuren open voor ouders van Wendy Doeleman Kind en verlies van Carla Overduin

    € 16,95