Filters

Resultaten voor 'pieter stroop van renen'

3 resultaten
  1. Noem mij geen dichters

    Noem mij geen dichters

    Grote Prijs van Gouda 2023

    In Gouda komen jaarlijks de beste Stadsdichters van het land samen op het Stadsdichtersgala om te strijden voor de Grote Prijs van Gouda. Noem ze geen dichters. Veeleer kwetsbare dingen zijn het. Volgens schrijver en jurylid Ronald Giphart is poëzie geen wedstrijd en maakt een wedstrijd alle mooi dingen stuk. Toch gaat er telkens een spanningsgolf door het Goudse theater als bekend wordt gemaakt wie er doorgaat naar een volgende ronde, en dat heeft ook wel wat. De prijs heeft niets om het lijf: de beker is een oud, gedeukt prul. Maar de eer is des te groter! Noem ze geen dichters, maar strijders van het mooie woord. In deze bundel proeft u alvast wat kwetsbare dingen.

    € 15,00
  2. Ajax. Poëzie zo fier en koen
    1. Pieter Stroop van Renen

    Ajax. Poëzie zo fier en koen

    Het boek voor en door Ajax-fans!

    Naast poëzie, heeft Pieter Stroop van Renen een deel van zijn hart verpand aan Ajax, de voetbalclub. Als dichter van IJburg en trotse inwoner van Amsterdam kon het natuurlijk ook niet anders. Met de lange geschiedenis die de club kent is er al veel over gezegd en geschreven, maar niet zoals Pieter voor ogen had. Hij hoorde poëzie in de liederen van Ajax. Zo kwam hij op het idee om een boek samen te stellen met gedichten over Ajax. Voor en door Ajax-fans! Dit boek is tot stand gekomen door een wedstrijd die Gopher organiseerde waarbij Ajax-fans een gedicht konden insturen. De mooiste inzendingen van de gedichten zijn geselecteerd door een jury van dichters en fans. Al met al is deze bundel een ode aan Ajax geworden en een musthave voor elke fan! Met o.a. de huisdichter Cornelis van Ajax en Matthijs van Nieuwkerk in de jury.

    € 17,75
  3. 't Liefste kind
    1. Pieter Stroop van Renen
    2. Margriet Vroomans

    't Liefste kind

    poëzie en muziek voor welkome baby's

    Een pasgeboren baby is voor elke ouder of verzorger het liefste kind ter wereld. Voor dat liefste kind - en voor die ouders of verzorgers - is deze bundel met poëzie en slaapliedjes. Dertien gedichten, over het avontuur van geboren worden, de kwetsbaarheid van leven en de duizend vragen van het ouderschap. Met slaapliedjes uit allerlei landen, gespeeld door leden van het Koninklijk Concertgebouworkest, te beluisteren via een QR-code. Met bijdragen van de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb en burgemeester Femke Halsema van Amsterdam. Journalist en NPO Radio 4 presentator Margriet Vroomans leest de gedichten voor. Een ode in poëzie en muziek, aan het liefste kind. Aanleiding voor dit boekje was de vondst van een pasgeboren baby in een ondergrondse afvalcontainer in Amsterdam, februari 2021. Het meisje werd gered. Het gedicht ’t Liefste kind van Pieter Stroop van Renen ging viral. De opbrengst van dit boekje gaat naar Stichting Beschermde Wieg. Met gedichten van: Pieter Stroop van Renen Hannah van Binsbergen Abdelkader Benali Frédérique Spigt Jibbe Willems Merel More Ahmed Aboutaleb Tjitske Jansen roop Sasja Janssen Jesse Laport Hagar Peeters Mira Feticu

    € 12,75