Resultaten voor 'robbert jan henkes'

32 resultaten
  1. Het wilde dierenorkest
    1. Dan Brown

    Het wilde dierenorkest

    Het wilde dierenorkest is een nieuw magisch prentenboek van bestsellerauteur Dan Brown (o.a. De Da Vinci Code). Bij dit boek hoort een gratis app met muziek gecomponeerd door de auteur zelf, raadsels en vrolijke illustraties. Het resultaat is een unieke lees-, kijk- en luisterervaring voor kinderen en hun (groot)ouders! In dit prentenboek neemt Maestro Muis je mee op een betoverende reis over land en over zee. Ontdek onderweg het geheim van elk dier: van de waanzinnige walvis, jakkerende jachtluipaarden en kleine kevers tot zwierige zwanen en nog veel meer. Beluister met de gratis app en QR-codes de muziekstukken, zoek op elke pagina de verborgen bezige bij en los alle raadsels op… Dan Brown schreef en componeerde een muzikaal avontuur, waarin zijn liefde voor verhalen, klassieke muziek en raadsels samenkomen in een knap georkestreerd geheel. De kleurrijke en geestige illustraties van de Hongaarse Susan Batori maken het helemaal af.

    € 18,99
  2. Stinkdier en Das
    1. Amy Timberlake

    Stinkdier en Das

    Normaal sloeg Das de voordeur niet dicht als er dieren aanklopten. Maar deze was te stralend van streep, te opgeklopt van staart. En dan die glibbergrijns en de manier waarop hij zijn poot uitstak alsof hij al zó lang met Das had willen kennismaken ... Das moest er niets van hebben. Hij sloeg de deur dicht voordat die snoeshaan zich iets in het hoofd kon halen. 'Niets. Nodig,' zei hij door het sleutelgat.

    € 17,50
  3. Alice in Wonderland & in Spiegelland
    1. Lewis Carroll

    Alice in Wonderland & in Spiegelland

    Sommige boeken verouderen nooit en Alice in Wonderland is er zo een. Sinds de verschijning is de populariteit alleen maar toegenomen, en inmiddels is Alice in Wonderland onbetwist het beroemdste kinderboek ter wereld. Voor klein én groot – dat is het wonderlijke. Er gaat een magische aantrekkingskracht uit van het verhaal, en van de speelse verteltoon van Lewis Carroll. In de fonkelnieuwe vertaling van Robbert-Jan Henkes blijft die toon volmaakt behouden, net als Carrolls even grote lenigheid in proza als in poëzie. Dit is de volledige Alice in levend Nederlands, met gedichten die in het Nederlands geschreven hadden kunnen zijn en grapjes die niet voor de Engelse onderdoen. De oorspronkelijke illustraties van John Tenniel werden ingekleurd door Floris Tilanus en maken deze uitgave tot een complete lust voor het oog.

    € 32,50
  4. Ragbolrinus
    1. Robbert-Jan Henkes

    Ragbolrinus

    Alias Struwwelpeter, alias Piet de Smeerpoets

    Mark Twain, Maurice Sendak en Roald Dahl zeiden sterk beïnvloed te zijn. Sendak noemde het grafisch gezien ‘een van de mooiste boeken ter wereld’. Het is even beroemd als berucht. Zouden Max en Moritz er geweest zijn zonder hun anarchistische wegbereider? Der Struwwelpeter is het eerste kinderboek dat uitdrukkelijk geschreven was om kinderen niet af te poeieren of op te voeieren maar om ze te amuseren. Huisarts Heinrich Hoffmann bedacht de verhalen om zijn jonge patiëntjes mee stil te krijgen als die zich niet wilden laten onderzoeken door Herr Doctor – door hun aandacht te grijpen en niet meer los te laten, ze te vermaken, te choqueren, aan het lachen, schrikken en griezelen te maken. Dat was nog niet makkelijk want samen met de schoorsteenveger was de dokter in het negentiende-eeuwse Duitsland voor kinderen altijd de grote boeman waarmee ze banggemaakt werden als ze niet gehoorzaamden: ‘Als je niet braaf bent komt de schoorsteenveger je halen.’ ‘Als je je eten niet opeet, dan komt de dokter en dan krijg je vieze drankjes en bloedzuigers.’ Dus als de ambulant geneesheer dan op huisbezoek kwam, vertelt Hoffmann in een brief aan Die Gartenlaube (Het prieel) gedateerd 3 november 1892, zetten de kleintjes het ogenblikkelijk op een brullen. ‘Dan haalde ik rap mijn aantekenboekje tevoorschijn, scheurde er een blaadje uit, schetste met potlood snel een kleine knaap terwijl ik vertel hoe die lummel zijn haren en zijn nagels niet laat knippen: de haren groeien, de nagels groeien maar nog steeds laat hij ze niet knippen, en ik teken de haren hoe langer hoe langer, tot het hele figuurtje op het eind overwoekerd is door slierten haar en klauwen nagels. Daar is het arme patiëntje zo van onder de indruk dat hij zwijgend toekijkt terwijl ik zijn pols voel, zijn temperatuur meet en controleer of hij ergens pijn heeft of moeilijk ademt – waarmee mijn doel bereikt is.’ Robbert-Jan Henkes is dichter en vertaler. Samen met Erik Bindervoet vertaalde hij werk van onder meer James Joyce, Shakespeare, The Beatles en Bob Dylan. Hij vertaalde Russische kindergedichten in Tijger op straat (2009) en Bij mij op de maan dat werd bekroond met de Filter Vertaalprijs 2017 en de Aleida Schotprijs 2018. Paul van der Steen was jarenlang illustrator bij Het Parool en NRC. Af en toe illustreert hij nog. Verder besteedt hij alle aandacht aan vrije, grote tekeningen, bijvoorbeeld voor een expositie in mei 2024 in Aalst, Vlaanderen (om de hoek bij de Kapellekensbaan).

    € 22,00
  5. Huishoofd en Boomhoofd
    1. Scott Campbell

    Huishoofd en Boomhoofd

    Supergrappige strip over een wereld waarin geen mensen wonen maar Hoofden. Lantaarnpaalhoofd bijvoorbeeld, Hondenhokhoofd en Zwembadhoofd (en ja, ze hebben echt een lantaarnpaal, hondenhok en zwembad op hun hoofd). Iets simpels als een schilderijtje ophangen of verstoppertje spelen leidt meteen tot onverwachte en lachwekkende situaties. En wat te doen als Vulkaanhoofd zich niet lekker voelt en dreigt uit te barsten? Dan kan een ramp alleen voorkomen worden door Katapulthoofd en Rotsblokhoofd in te schakelen. De krater kan net op tijd gedicht worden. De Hoofden beleven zes korte avonturen en dan volgen er nog drie toegiften (van Bibliotheekhoofd, Zwembadhoofd en Kleurdooshoofd). ‘Hahahahahahahaha.’ Jon Klassen ‘Ik kreeg hoofdpijn van het lachen!’ Ben Clanton (van de Narwal-boeken)

    € 15,99
  6. Omtrekkende bewegingen
    1. Sergej Dovlatov

    Omtrekkende bewegingen

    Sergej Dovlatov is vanaf zijn ontijdige dood in 1990 razendsnel een van de populairste schrijvers in Rusland geworden. Dat heeft hij te danken aan de schijnbare eenvoud van zijn stijl, met zijn kernachtige zinnen en laconieke toon, en aan de verhalen zelf, die bevolkt worden door een parade van verschoppelingen,eeuwige dupes, criminelen, ongelukkigen en andere pechvogels. Rode draad is Dovlatovs leven zelf, de schrijver die uitgegeven wil worden, waardoor alles wat hij schrijft het stempel van doorleefde waarachtigheid draagt. Als geen ander wist hij mensen te karakteriseren, wat hem niet altijd in dank werd afgenomen. Dovlatov schreef acht romans, die als radertjes in een uurwerk aaneengeschakeld zijn. Van dat achtluik is dit een vierluik. Het bevat zijn hilarische mislukkingen bij een Estse krant (Compromis), zijn familiegeschiedenis, vanaf zijn grootvader uit Vladivostok tot zijn in New York geboren zoon (Die van ons), een verslag van zijn pogingen uitgegeven te worden in Leningrad en de gebeurtenissen rond de krant die hij in New York begint (Ambacht), en ten slotte het verhaal van een literaire conferentie met geëmigreerde Russische schrijvers in Californië, dat ook vertelt over zijn eerste huwelijk in Leningrad (Filiaal).

    € 45,00
  7. De zwaluw
    1. Stephen Moss

    De zwaluw

    De zwaluw van Stephen Moss is het nieuwe boek van de geliefdste vogelschrijver van het Verenigd Koninkrijk, over het wonderlijke leven van de zwaluw. Op de poolgebieden na kun je hem over de hele wereld spotten: de zwaluw. Met zijn snelle, schichtige vlucht, kenmerkende gevorkte staart en voortdurende gekwetter is hij dan ook moeilijk te missen. Na zijn succesvolle vogelbiografieën over het roodborstje en het winterkoninkje volgt de Britse vogelkenner Stephen Moss in De zwaluw een jaar uit het leven van deze vogel. Moss weet de raadselen waarmee de geduchte insectenjager – en globetrotter – is omgeven op een meeslepende wijze te ontrafelen, waarbij hij uiteraard oog heeft voor alles wat de zwaluw zowel ornithologisch als cultuurhistorisch interessant maakt. Met zijn oogstrelende uitvoering is De zwaluw van Stephen Moss het ultieme vogelboek voor het voorjaar.

    € 25,99
  8. Het roodborstje
    1. Stephen Moss

    Het roodborstje

    Een biografie

    Het roodborstje van Stephen Moss is een prachtig geïllustreerd, hartverwarmend lees-, kijk- en bladerboek. Een natuurklassieker die iedere vogelliefhebber als een dierbaar kleinood zal koesteren. Moss' kleine meesterwerk, waarvoor de auteur een jaar lang het roodborstje observeerde en diep in de boeken dook, laat het hart van iedere vogelaar sneller kloppen. We volgen het roodborstje vanaf het moment dat het uit zijn ei kruipt en leren van alles over zang, voeding en migratie. Moss schrijft daarnaast boeiend over de menselijke fascinatie voor het roodborstje. Hoe komt het dat het beestje zich zo diep in het hart van de Europese vogelliefhebber heeft genesteld, en die van de Britten in het bijzonder? Stephen Moss staat te boek als een van de grootste natuurschrijvers van Groot-Brittannië. De vertaling van The Robin nam meestervertaler Robert-Jan Henkes voor zijn rekening. Een perfect cadeau voor in de schoen of onder de kerstboom! 'Heel lichtvoetig geschreven én wetenschappelijk verantwoord. Ik vond het geweldig.' - Hans Dorrestijn

    € 25,99
  9. Steen, papier, scheur
    1. Amy Timberlake

    Steen, papier, scheur

    Stinkdier en das
    € 17,50
  10. De derde paddenstoel
    1. Jennifer Holm

    De derde paddenstoel

    € 17,50
  11. Je hond en jij
    1. Elena Bulay

    Je hond en jij

    Een eigen hond – dat is al lang Lena’s droom. Dus als asielhond Jo in haar leven komt, is ze dolgelukkig. Jo is de beste hond ter wereld! Op kleurrijke pagina’s vertelt Lena over de eerste dagen met Jo, over kleine problemen en grote successen. Op informatieve pagina’s in zwart-wit leren lezers alles wat ze moeten weten over honden: welke hond past bij jouw gezin? Is er genoeg tijd voor hem? Welk voedsel is het beste? Wat heeft een hond nodig als hij ziek is? Een inspirerend hondenverhaal en waardevolle feitenkennis – de ideale kennismaking met de wereld van honden!

    € 21,99
  12. De uil
    1. Stephen Moss

    De uil

    Een biografie

    Betreed de verborgen wereld van een van de geheimzinnigste en fascinerendste vogels ter wereld De kenmerkende roep en nachtelijke gewoonten van de uil spre ken al eeuwen tot de verbeelding en zijn een bron van bijgeloof, volksverhalen en mythen. Uilen leven al duizenden jaren samen met mensen, en in deze markante vogel herkennen we veel van onszelf. Desondanks weten de meesten van ons weinig over de uil. Van de zestien verschillende soorten in heel Europa komen er zes voor in Nederland: de bosuil, de kerkuil, de steenuil, de ransuil, de velduil en de oehoe. Meesterverteller Stephen Moss brengt in dit prachtig geschreven en geïllustreerde boek de wereld van deze uilensoorten – plus die van de sneeuwuil – tot leven zoals alleen hij dat kan. En hij vertelt hoe je, met een beetje geluk, zelf een glimp kunt opvangen van deze ongrijpbare dieren, die tegelijkertijd intimiderend en vertederend op ons kunnen overkomen. ‘Het boek had misschien beter De uilen kunnen heten, want Moss behandelt alle (Britse) uilen, en dat doet hij goed.’ - Trouw Over Tien vogels die de wereld veranderden: ‘Behoort tot het smakelijkste soort natuurboeken. Moss is een rasverteller met een heldere pen.’ – de Volkskrant

    € 26,99