0
Vanaf €15,- geen verzendkosten.
Snelle levering aan huis, maar ook af te halen in de winkel.
1. Stephen Fry, Mythos

Losbandigheid, lust en liefde, moord en doodslag, triomfen en tragedies; de Griekse mythen en sagen zijn wilder en woester dan het leven zelf. Deze verhalen bieden alles wat een lezer zich kan wensen. De oude Grieken inspireerden onder anderen Shakespeare, Michelangelo, James Joyce en Walt Disney. In de handen van Stephen Fry komen de verhalen opnieuw tot leven. We worden verliefd op Zeus, we aanschouwen de geboorte van Athena, we zien hoe Kronos en Gaia wraak nemen op Ouranos, we huilen met koning Midas en we jagen met de even beeldschone als meedogenloze Artemis. Stephen Fry haalt deze verhalen op uit de oudheid en geeft ze hun welverdiende plek in onze moderne tijd.

Naar het boek

 

2. Madeline Miller, Circe (Bloomsbury Publishing)

Van de met de Orange Prize bekroonde auteur van Het lied van Achilles verschijnt nu het indrukwekkende verhaal van de mythologische heks Circe, geïnspireerd door de Odyssee van Homerus. In het huis van Helios, god van de zon en de machtigste onder de Titanen, wordt een dochter geboren. Circe is een vreemd kind, en zonder de goddelijke uitstraling van haar vader wordt ze uitgestoten door haar familie. Geïsoleerd wendt ze zich tot de gewone stervelingen voor gezelschap, waarbij ze een kracht ontdekt die verboden is voor de goden: hekserij. Wanneer de liefde haar ertoe brengt een vervloeking uit te spreken, stuurt Zeus Circe naar een verlaten eiland, waar ze haar vaardigheden verder ontwikkelt. De wereld is echter een gevaarlijke plaats voor een vrouw alleen, en met haar onafhankelijkheid roept Circe de toorn van zowel mannen als goden over zich af. Om te beschermen wat haar het meest dierbaar is, moet Circe al haar krachten aanwenden. Madeline Miller brengt de oudheid sprankelend tot leven in dit betoverende verhaal van goden en helden, magie en monsters, overleven en transformatie.

De Nederlandse vertaling zal in januari 2019 verschijnen bij Uitgeverij Orlando

Naar het boek

 

3. Daniel Mendelssohn, Een Odyssee (De Bezige Bij, vertaald door Peter Verstegen) 

Jay Mendelsohn, een gepensioneerd wiskundige, is tachtig jaar oud als hij besluit zich in te schrijven voor een universiteitsseminar over de Odyssee, gegeven door zijn zoon Daniel. Hij beschouwt het als zijn laatste kans om de klassieke literatuur, verwaarloosd in zijn jeugd, te leren kennen, maar vooral ook om zijn zoon, schrijver en classicus, beter te begrijpen. Samen besluiten de twee mannen een reis te maken over de Middellandse Zee, in navolging van Odysseus’ beroemde omzwervingen. De reis brengt lang bewaarde geheimen aan het licht die Daniel helpen zijn vader eindelijk beter te leren kennen. Het resultaat is een boek waarin de tijdloze thema’s van de Odyssee zelf weerklinken: die van bedrog en erkenning, huwelijk en kinderen, en van reizen en thuiskomen. Een odyssee vormt tegelijkertijd een aangrijpende persoonlijke geschiedenis en een literaire verkenningstocht.

Naar het boek

 

4. Kamila Shamsie, Huis in brand (Signatuur, vertaald door Anne Jongeling)

De eens zo innige band tussen Isma en de jongere tweeling Aneeka en Parvaiz wordt zwaar op de proef gesteld als Parvaiz besluit in de voetsporen van hun overleden jihadi-vader te treden en verdwijnt. Dan komt Eamonn, zoon van een machtig politicus, in het leven van de zussen. is Eamonn Aneeka's ware liefde? Of het middel tot Parvaiz' bevrijding? Plots is het lot van beide families onlosmakelijk met elkaar verbonden en blijkt hoe verwoestend liefde en loyaliteit kunnen zijn.

Kamila Shamsie geeft met dit spannende en hartverscheurende verhaal een uiterst genuanceerde inkijk in de complexiteit van burgerschap, liefde, familie en verschillende culturen in Europa.

Naar het boek

 

5. Colm Toibin, Het huis van de namen (De Geus, vertaald door Anneke Bok)

Klytaimnestra heeft veel moeten doorstaan. Haar man heeft haar kind, haar mooie oudste dochter, geofferd aan de goden, en zij heeft hem niet kunnen tegenhouden. Hoe kan ze dit ooit te boven komen? En hoe zullen haar andere twee kinderen reageren op deze ontwrichtende gebeurtenis? Eén ding neemt ze zich voor: haar man zal dit met de dood moeten bekopen.

Naar het boek

 

6. David Vann, Klare lucht zwart (De Bezige Bij, vertaald door Arjaan van Nimwegen)

In schitterend, poëtisch proza beschrijft David Vann de epische reis van het schip de Argos, over de Zwarte Zee vanuit Perzië, waar Medea haar geboorteland ontvluchtte, samen met Jason, de Argonauten en het Gulden vlies. Vanns hervertelling van de Griekse mythe biedt een nieuwe, spannende en realistische kijk op Medea, die nu eens niet als een monster of tovenares wordt geportretteerd, maar als een mens van vlees en bloed. Op bezwerende en sfeervolle wijze vertelt Vann over Medea’s positie in de Griekse maatschappij, over haar liefdesrelatie met Jason en over haar tragische neergang. Klare lucht zwart is de meest intieme, humane hervertelling van Medea tot nog toe.

Naar het boek

 

7. Pat Barker, The Silence of the Girls (Hamish Hamilton)

When her city falls to the Greeks, Briseis's old life is shattered. She is transformed from queen to captive, from free woman to slave, awarded to the god-like warrior Achilles as a prize of war. And she's not alone. On the same day, and on many others in the course of a long and bitter war, innumerable women have been wrested from their homes and flung to the fighters.

The Trojan War is known as a man's story: a quarrel between men over a woman, stolen from her home and spirited across the sea. But what of the other women in this story, silenced by history? What words did they speak when alone with each other, in the laundry, at the loom, when laying out the dead?

In this magnificent historical novel, Pat Barker charts one woman's journey through the chaos of the most famous war in history, as she struggles to free herself and to become the author of her own story.

Naar het boek

 

8. Michael Hughes, Country (John Murray)

That was the start of it. A terrible business altogether. Oh, it was all kept off the news, for the sake of the talks and the ceasefire. But them that were around that part of the country remember every bit. Wait now till you hear the rest.

Northern Ireland, 1996.
After twenty-five years of conflict, the IRA and the British have agreed an uneasy ceasefire, as a first step towards lasting peace. But if decades of savage violence are leading only to smiles and handshakes, those on the ground in the border country will start to question what exactly they have been fighting for.
When an IRA man's wife turns informer, he and his brother gather their old comrades for an assault on the local army base. But the squad's feared sniper suddenly refuses to fight, and the SAS are sent in to crush this rogue terror cell before it can wreck the fragile truce, and drag the whole region back to the darkest days of the Troubles.

Inspired by the oldest war story of them all, this powerful new Irish novel explores the brutal glory of armed conflict, and the bitter tragedy of those on both sides who offer their lives to defend the honour of their country.

Naar het boek

 

9. Natalie Heynes, The Children of Jocasta (PanMacMillan)

In The Children of Jocasta, Natalie Haynes takes a fresh perspective on an ancient story, reimagining in gripping prose how the Oedipus and Antigone stories would look if the oft-overlooked female characters took centre stage. Retelling the myth to reveal a new side of an ancient story ...
My siblings and I have grown up in a cursed house, children of cursed parents . . .
Jocasta is just fifteen when she is told that she must marry the King of Thebes, an old man she has never met. Her life has never been her own, and nor will it be, unless she outlives her strange, absent husband. Ismene is the same age when she is attacked in the palace she calls home. Since the day of her parents' tragic deaths a decade earlier, she has always longed to feel safe with the family she still has. But with a single act of violence, all that is about to change. With the turn of these two events, a tragedy is set in motion. But not as you know it.

Naar het boek

 

10. Daisy Johnson, Everything Under (Jonathan Cape)

Johnson's debut novel (following the triumphant short story collection Fen finds a wordy and solitary lexicographer brought to reconsider her strange childhood on the river after a phone call from the hospital. For readers of Eimear McBride and Samantha Schweblin

** Longlisted for the Man Booker Prize 2018 **
'Daisy Johnson is a new goddamn swaggering monster of fiction.' Lauren Groff
Words are important to Gretel, always have been. As a child, she lived on a canal boat with her mother, and together they invented a language that was just their own. She hasn't seen her mother since the age of sixteen, though – almost a lifetime ago – and those memories have faded. Now Gretel works as a lexicographer, updating dictionary entries, which suits her solitary nature.
A phone call from the hospital interrupts Gretel's isolation and throws up questions from long ago. She begins to remember the private vocabulary of her childhood. She remembers other things, too: the wild years spent on the river; the strange, lonely boy who came to stay on the boat one winter; and the creature in the water – a canal thief? – swimming upstream, getting ever closer. In the end there will be nothing for Gretel to do but go back.
Daisy Johnson's debut novel turns classical myth on its head and takes readers to a modern-day England unfamiliar to most. As daring as it is moving, Everything Under is a story of family and identity, of fate, language, love and belonging that leaves you unsettled and unstrung.

Naar het boek

Donner
Donner Donner maakt graag boekenlijstjes

Over Donner

Donner is de meest veelzijdige boekwinkel van Rotterdam en omstreken.